Zanim rozpoczniesz etatowa pracę

Każda nowa praca na pełen etat, a także ta, która już wykonujesz w pełnym wymiarze godzinowym, rozpoczyna się zawsze i nieodmiennie ze spotkaniem w ośrodku medycyny pracy. Jest to miejsce, które w tym przypadku sprawdza, czy jesteś zdolny do wykonywania zawodu na stanowisku, na jakie zostałeś przyjęty w swojej pracy. W zależności od tego, jakie jest to stanowisko pracy, takie badania będą przeprowadzane.

Medycyna pracy w Krakowie

Kraków jest bardzo specyficznym miastem, w którym większość prac to jednak prace biurowe, które nie wymagają żadnych ogromnych ani konkretnych wymagań zdrowotnych. Najczęściej badane w ośrodkach takich jak CMP jest wzrok, słuch oraz ogólny stan zdrowia. Jednak w przypadku na przykład kierowców zawodowych lista potrzebnych do przejścia badań jest znacznie obszerniejsza, konieczne jest również przejście psychotestów, których zdanie dopiero dopuści kierowce zawodowego do wyruszenia w trasę.

Wieczne kolejki

Ośrodki medycyny pracy w Krakowie charakteryzują się jeszcze jedną cechą, mianowicie bardzo długimi kolejkami w oczekiwaniu na przyjęcie przez konkretnego lekarza. Zawsze można jednak iść w lepsze miejsca, jak CMP, w którym obsługa jest profesjonalna, przyjemna, lekarze kompetentni, kolejki znacznie mniejsze, a na wyniki badań nie trzeba czekać całego dnia. Jest to też miejsce, w którym można podejmować tematy chorób zawodowych w zasadzie na każdym stanowisku, każde bowiem posiada jednocześnie wady oraz zalety.

2 komentarze Dodaj komentarz

  1. Michał napisał(a):

    Pamiętam te makabryczne kolejki… szkoda, że nie wiedziałem o CMP wcześniej.

  2. Irena napisał(a):

    następnym razem chyba faktycznie wybiorę się gdzieś indziej niż zwykle, bo te kolejki są naprawdę szalone.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *