Przebarwienia skórne po okresie wakacyjnym. Jak pozbyć się niechcianych plamek

Autor wpisu: Opublikowano:27 stycznia, 2023 Komentarze:0
jak dbac o skore po wakacjach

Wypoczynek, urlopy, gorące dni – to już niestety przeszłość. Zapewne każda z nas korzystała z rześkiej, letniej pogody i chętnie opalała skórę. W końcu lekko brązowa karnacja to dla wielu kobiet „wakacyjny must-have”. Niestety, mimo że opalenizna już zeszła, a sezon na plażowanie minął, niektóre z nas mogą zauważyć, że na skórze pojawiły się ciemniejsze lub jaśniejsze „plamki”.

Wszelkie przebarwienia skórne, które dostrzegamy w okresie jesienno-zimowym, to najczęściej efekt długiego przebywania na słońcu w lecie. Opalenizna nie zawsze schodzi „równomiernie” – po paru tygodniach koloryt skóry może okazać się niejednolity, a gdzieniegdzie uwidocznią się przebarwienia. Są to tzw. plamy pigmentacyjne, powstające w wyniku nadmiernej produkcji melaniny i jej gromadzenia się w skórze. Przez wiele z nas określane są jako „defekt”, który często zamienia się w kompleks.

Jak zapobiec przebarwieniom?

Nie tylko latem, ale i przez cały rok, powinniśmy używać kremu z filtrem ochronnym (minimum SPF 30). To powinno zmniejszyć ryzyko powstania „plamek”. Nie ma jednak jednego, sprawdzonego sposobu, aby w pełni im zapobiec. Zdarza się, że przebarwienia mają swoje źródło w zmianach hormonalnych, stanach zapalnych naskórka lub różnych chorobach skórnych. Dlatego też, w każdym przypadku zaleca się konsultację z lekarzem, który wprowadzi odpowiednie leczenie. Diagnoza to kluczowy punkt do dalszych działań.

Metody usuwania przebarwień

Jeśli nie ma przeciwskazań zdrowotnych, warto rozważyć usunięcie mało atrakcyjnych plam u kosmetologa. Profesjonalny gabinet medycyny estetycznej Drzazga Clinic dysponuje bezpiecznymi przyrządami, które bezboleśnie (i w krótkim czasie) przywrócą jednolity kolor skóry. Wizyta u specjalisty pomoże wybrać odpowiedni zabieg w zależności od rodzaju i wielkości przebarwienia. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele różnych metod – także jeśli chodzi o przekrój finansowy.

Laser

Laserowe usuwanie przebarwień to innowacyjna technika, która w szybki sposób niweluje niechciane plamki na skórze. Laser emituje światło, które rozgrzewa komórki barwnikowe i uszkadza je. Dzięki temu rozjaśnia przebarwienia i piegi, a także wyrównuje ogólny koloryt skóry. Szczególnie warto wybrać się do kliniki dysponującej nowoczesnym laserem StarWalker, który nie narusza struktury okolicznych tkanek.

Zabiegi pielęgnacyjne z użyciem kwasów PCA, SGen

Alternatywną opcją są peelingi chemicznie. Preparaty PCA Skin zawierają najnowsze, wyselekcjonowane medycznie składniki aktywne o działaniu nawilżającym oraz regenerującym, zapewniając przy tym optymalne rezultaty terapii. Nie zawierają syntetycznych barwników i zapachów, olejów mineralnych, wazeliny i innych składników mogących uczulić lub podrażnić skórę. Produkty te są szczególnie skuteczne w usuwaniu defektów skórnych.

Mezoterapia igłowa – Dermapen

Mezoterapia igłowa też jest bardzo skutecznym zabiegiem, jeśli chodzi o pozbywanie się wszelkich plam. W tej technice wykorzystuje się dobroczynne działanie dwóch czynników: mechanicznego oraz farmakologicznego. Polinukleotydy i kwas hialuronowy znakomicie sprawdzą się w profilaktyce uszkodzeń skóry przed i po ekspozycji na słońce. Dzięki znieczuleniu zabieg jest bezbolesny.

Kategoria:

Leave a Comment