Sposoby na zdrowe i białe zęby na święta

Autor wpisu: Opublikowano:27 stycznia, 2023 Komentarze:0
biale i zdrowe zeby

Sezon świąteczny to czas wielu spotkań, zarówno tych rodzinnych, jak i zawodowych. To właśnie wtedy szczególnie zależy nam na tym, aby czuć się pewnie i komfortowo. Jednym z nieodłącznych elementów naszej prezencji jest zdrowy i biały uśmiech. To dzięki niemu wyrażamy radość z obecności w danym gronie, więc zależy nam, aby prezentował się nieskazitelnie. Zatem, co zrobić, aby uzyskać biały uśmiech jeszcze przed świętami?

Szeroki, „hollywoodzki” uśmiech jest znakiem rozpoznawczym naszych ulubionych gwiazd, które podziwiamy na ekranach i okładkach magazynów. Jednak białe i zdrowe zęby to wizytówka nie tylko sławnych postaci. Nie trzeba pojawiać się na czerwonym dywanie, by móc pochwalić się perłowym uśmiechem.  Dlatego, jeśli marzą ci się piękne, białe zęby, to poniżej znajdziesz kilka sposobów na to, jak osiągnąć ten cel jeszcze przed świętami!

1.Pasta wybielająca 

Pasta o właściwościach wybielających, to dobry sposób na piękny, biały uśmiech. Najlepiej wybierać taką z cząsteczkami, które pomogą usunąć powierzchniowe plamy, płytkę nazębną i przebarwienia z powierzchni zębów, nie uszkadzając ich. ELGYDIUM Wybielająca pasta do zębów zawiera właśnie takie wysoce rozdrobnione cząsteczki wodorowęglanu sodu. To one pomagają zredukować widoczność nieestetycznych plam i przebarwień. Pierwszych efektów możemy spodziewać się już po dwóch tygodniach stosowania!

2.Szczoteczka wybielająca 

Olśniewająco biały uśmiech to nasza wizytówka i pożądana cecha urody. Aby odpowiednio pielęgnować zęby po zabiegach wybielania i higienizacji, warto zaopatrzyć się w odpowiednią szczoteczkę. Na przykład szczoteczka ELGYDIUM Whitening ma ultrapolerujące włosie z mikrogumkami. Dzięki nim  dbanie o piękny i zdrowy uśmiech jest znacznie łatwiejsze. Co więcej, ten rodzaj szczoteczki pomaga także podtrzymać efekt zabiegu wybielania wykonanego w gabinecie dentystycznym.

3.Wybielanie u stomatologa

Jednym z najszybszych i chętnie stosowanych sposobów na wybielenie zębów jest skorzystanie z profesjonalnych zabiegów stomatologicznych. Osoby decydujące się na tę metodę najczęściej wybierają lampę lub nakładkowe wybielanie zębów. To za ich pomocą można szybko i skutecznie rozjaśnić odcień zębów nawet o kilka tonów.

Jednak zanim do tego dojdzie, należy sprawdzić stan uzębienia, gdyż profesjonalista nie przeprowadzi zabiegu, jeśli stwierdzi niewystarczająco dobry stan jamy ustnej.

4. Odpowiednia dieta

Chęć posiadania pięknych, białych zębów, to kolejny powód, by włączyć do swojej diety świeże i zdrowe produkty. Okazuje się, że nie tylko dostarczają one naszemu organizmowi witamin, minerałów i błonnika. Dieta bogata w chrupiące, surowe owoce i warzywa – np. jabłka, seler i marchew, może pomóc w usuwaniu płytki nazębnej podczas jedzenia.

Aby uzyskać lub podtrzymać efekt śnieżnobiałych zębów, warto zrezygnować lub znacznie ograniczyć produkty powodujące tworzenie się przebarwień na powierzchni szkliwa. Wśród tych szczególnie barwiących znajdują się: kawa, herbata, ciemne sosy, czekolada oraz niektóre popularne szczególnie w sezonie świątecznym przyprawy – curry, kurkuma, papryka, cynamon.

Nasze wskazówki z pewnością pomogą w osiągnięciu upragnionego celu, czyli uzyskaniu pięknego, białego uśmiechu. Pamiętajmy jednak, że żaden z powyższych sposobów nie zastąpi poprawnie prowadzonej codziennej higieny jamy ustnej.

Kategoria:

Leave a Comment