„Czas dla kobiet” czyli czas dla Ciebie – bezpłatne spotkanie w Chorzowie

Autor wpisu: Opublikowano:23 sierpnia, 2022 Komentarze:0
zdrowie kobiet

Gonitwa z czasem, za marzeniami, spełnianiem własnych ambicji. Zdobywamy kolejne certyfikaty ze szkoleń, zwłaszcza tych z umiejętności miękkich. Staramy wspinać się po szczeblach kariery, rozwijać własne biznesy. Wszystko to z terminarzem w ręku lub w telefonie.

Od czasu do czasu coś nas zaboli. Weźmiemy na szybko tabletkę, jakieś suplementy, bo w sumie to nic nam nie jest. Staramy się przecież żyć zdrowo, chodzimy na siłownię, biegamy, chodzimy na spacery… Czy aby na pewno?

Spotkanie dotyczące profilaktyki i chorób ginekologicznych

Brak wiedzy na temat chorób ginekologicznych, brak profilaktyki, ale i kontaktu ze specjalistami może spowodować, że z choroby, którą wystarczy obserwować i w odpowiednim momencie leczyć może rozwinąć się nowotwór. A wystarczyło tylko albo aż wiedzieć. Mieć świadomość i odpowiednio wcześnie zainterweniować. Koszty braku profilaktyki ponosi nie tylko pacjentka, ale i pracodawca, firma.

Kampania „Czas dla Kobiet” stworzona i realizowana przez Fundację „JESTEŚ KOBIETĄ. KAŻDEGO DNIA” oraz BCC Lożę Katowicką, została napisana przez samo życie. Została stworzona dla nas wszystkich. Dbając o profilaktykę, dbamy o siebie nawzajem, co jest w naszym wspólnym interesie.

Pomysłodawczynią projektu jest Beata Izabela Pilarek, prezes fundacji „JESTEŚ KOBIETĄ. KAŻDEGO DNIA”. Od 2012 roku współpracuje z Oddziałem Klinicznym Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu. Autorka ogólnopolskiego projektu dotyczącego chorób sromu „Jesteś Kobietą. Każdego dnia.”, socjolog, terapeutka RTZ i twórczyni autorskich warsztatów terapeutycznych dla kobiet po operacjach okaleczających ginekologicznych. Założycielka portalu o tematyce chorób sromu www.jesteskobieta.pl i pierwszej w Polsce Fundacji zajmującej się przede wszystkim chorobami sromu. Autorka wielu artykułów o tematyce ginekologicznej oraz terapeutycznej, obecnie pracuje nad poradnikiem dla kobiet dotyczącym tematyki ginekologicznej.

„Cieszy mnie, że naszą ideą zainteresowaliśmy wspaniałych specjalistów w zakresie ginekologii, położnictwa, onkologii, endokrynologii, uroginekologii, fizjoterapii, psychologii, kardiologii.” – mówi p. Beata Izabela Pilarek

Kto pojawi się na inauguracji?

Prof. dr hab. n. med. Anita Olejek Spec. ginekolog-położnik, endokrynolog i onkolog. Jako pierwsza w Europie (2005) wykonała operację na płodzie. Jest pierwszą kobietą, która została Kierownikiem Katedry i Oddziału Klinicznego Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej w Bytomiu. Stworzyła pierwszą w Polsce poradnię sromu. Jest świetną specjalistką, ale przede wszystkim cudownym człowiekiem.

Jak mówi Pani Profesor:

”Lekarz zawsze musi mieć nadzieję i wierzyć w potęgę wiedzy, a kiedy wyczerpie wszelkie dostępne mu środki medyczne, musi być po prostu człowiekiem, który czuje i rozumie. Najważniejsza jest praca, pacjent i jego rodzina. Wszystkie ambicje naukowe, osobiste – to dalsza sprawa.

Jako Kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej w Bytomiu pracuję z naprawdę dobrym i oddanym pracy zespołem ludzi. Staram się kontynuować pracę mojego Mistrza prof. Jacka Rzempołucha, czerpiąc satysfakcję z poczucia, że w naszej klinice robimy coś ważnego i dobrego dla kobiet.”

Dr n. med. Piotr Stołtny – Specjalista w zakresie Położnictwa i Chorób Kobiecych oraz Ginekologii Onkologicznej. Pracuje jako Starszy Asystent Kliniki Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu, ul. Batorego 15; ŚUM w Katowicach na stanowisku Lekarza Kierującego Oddziałem Ginekologii Zachowawczej. Zajmując się pacjentkami potrafi nie tylko udzielić informacji w zakresie swojej pracy, ale również dać im wsparcie emocjonalne. Należy również podkreślić, że Pan Doktor wykonuje również operacje przy użyciu robota VERSIUS firmy CMR. Jest to absolutna nowość, jak również dobry kierunek na przyszłość, choć wciąż jest bardzo mało ośrodków, które to wykonują.

Iza Cieżyńska – Fizjoterapeutka, pasjonatka aktywności sportowej, głównie siatkówki i biegów ekstremalnych z przeszkodami. Jest absolwentką fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Ukończyła również 4 letnie studia osteopatii na Akademii Osteopatii w Warszawie.

„Od kilku lat bardzo bliska jest mi praca z kobietami w ciąży i połogu oraz wspomaganie rozwoju ich pociech. W gabinecie stawiam na kompleksowe podejście do problemów pacjenta. Każdy organizm ma zróżnicowane potrzeby i zmaga się z odmiennymi problemami. Dlatego schematy odsuwam na bok, a ich miejsce zajmuje indywidualne podejście.”

Iza Cieżyńska wspiera również kobiety po operacjach okaleczających ginekologicznych, z chorobami sromu oraz z problemami uroginekologicznymi. Pod Jej opieką kobiety mogą czuć się bezpiecznie.

Data i miejsce

Inauguracji kampanii „Czas dla Kobiet”, odbędzie się 26.08.2022 w godzinach od 14:00- 16:00, w Centrum Medycznym BetaMed w Chorzowie, ul. Racławicka 20 A.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres info@jesteskobietą.pl do 24.08.2022. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Podczas spotkań organizowanych od listopada do czerwca będziecie mogli Państwo spotkać się również z Panem doc. dr n. med. Piotrem Bodzkiem, Panią dr n. med. Anną Bilską-Janosik.

O szczegółach dotyczących spotkań będziemy informować Państwa na stronie Fundacji „JESTEŚ KOBIETĄ. KAŻDEGO DNIA” oraz na social mediach fundacji i BCC.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/448458857145753

Patroni medialni: Nasze Miasto, TVS, Dziennik Zachodni, Feszyn.com, Warto Znać, TVP3 Katowice, Imperium Kobiet, Business Hub, Woman Business Hub, Law Business Quality, Woman in The World, Moda na urodę, Vit Woman, eKobietki, Kwiat Kobiecej Przedsiębiorczości, Europerspektywy, Zdrowie w UK

Kategoria:

Leave a Comment