Czym są suplementy diety i czy warto z nich korzystać?

Autor wpisu: Opublikowano:27 grudnia, 2022 Komentarze:0
korzystanie z suplementow diety

Tempo naszego życia sukcesywnie wzrasta. Chronicznie cierpimy na brak czasu, co przekłada się na nasze zdrowie i samopoczucie. Na stan kondycji psychofizycznej wpływa przede wszystkim styl życia –  zbilansowana dieta, aktywność fizyczna, czas na sen i regenerację. Jednym z kluczowych wyzwań nadal pozostaje niedobór mikroskładników, który osiąga coraz wyższą rangę. Czy w takim razie warto stosować suplementy diety?

Suplementy diety stanowią skoncentrowane źródło składników odżywczych. Stosowane są w celu uzupełnienia diety w witaminy oraz minerały, których bardzo często nie jesteśmy w stanie spożyć w odpowiedniej ilości wraz z pożywieniem. Prawidłowo zbilansowana i zróżnicowana dieta, wraz z indywidualnie dostosowaną suplementacją, stanowi odpowiednią profilaktykę zdrowotną, o którą powinniśmy zadbać na co dzień.

Czy suplementy diety są potrzebne?

Jakość żywności dostępnej na rynku z roku na rok jest coraz niższa. Ilość witamin i składników mineralnych sukcesywnie spada, przez co nie jesteśmy w stanie dostarczyć do swojego organizmu odpowiedniej ilości składników odżywczych. Dlatego warto rozważyć suplementację składników, których nie jesteśmy w stanie dostarczyć wraz z dietą.

Jak rozpoznać niedobór składników odżywczych?

Objawy niedoboru witamin i minerałów mogą być różnorakie. Do najczęstszych z nich należą obniżona odporność, senność, chroniczne zmęczenie, nadwaga i otyłość, wypadanie włosów czy problemy skórne. W przypadku występowania niektórych z powyższych objawów, warto rozważyć indywidualnie dostosowaną suplementację. Wśród najbardziej powszechnych niedoborów wymienia się natomiast kwasy omega-3, witaminę D3, witaminy z grupy B, żelazo, magnez, wapń.

Wybór suplementów diety nie należy do najłatwiejszych. Przed zakupem, stoimy przed wyborem suplementów naturalnych i syntetycznych. Wytworzenie syntetycznych suplementów diety jest o wiele tańsze. Często jednak okazuje się, że niska cena idzie w parze z niską jakością. Ciężko jest wówczas uzyskać oczekiwane efekty. Na rynku dostępne są naturalne suplementy diety, których wchłanialność jest znacznie większa niż w przypadku ich syntetycznych odpowiedników.

EstroVita to suplementy diety zawierające kwasy tłuszczowe omega 3, 6, 9, pochodzące z unikalnej mieszaniny tłoczonych na zimno co najmniej czterech olejów roślinnych, między innymi oleju lnianego, oleju z ogórecznika, oleju z wiesiołka, oleju z czarnej porzeczki. EstroVita to w 100% naturalna, a przy tym bezpieczna, wysoce skoncentrowana i dobrze wchłaniana przez organizm porcja kwasów tłuszczowych omega 3, 6 i 9. Wszystkie preparaty linii EstroVita dodatkowo wzbogacone są witaminami. Opatentowany, unikalny proces produkcji suplementów diety EstroVita zapewnia wyizolowanie najczystszej, skoncentrowanej formy kwasów omega 3, 6, 9, które cechują się całkowitym brakiem toksyczności oraz jakichkolwiek zanieczyszczeń. Są to tak zwane nutraceutyki, czyli produkty wykazujące działanie żywności funkcjonalnej, jak również suplementów diety.

Kategoria:

Leave a Comment