Gdzie kupić dobrej jakości materac przeciwodleżynowy?

Autor wpisu: Opublikowano:4 listopada, 2022 Komentarze:0
materac przeciwodlezynowy

Coraz chętniej inwestujemy w takie wyposażenie, dzięki któremu będziemy mogli lepiej opiekować się seniorami, jak również osobami, które na przykład są po różnego rodzaju operacjach. Wybór materaca przeciwodleżynowego nie jest łatwy. Powinniśmy brać pod uwagę nie tylko jego wielkość, ale również rodzaj mechanizmu, ciche działanie, możliwość sprawnej zmiany pozycji osoby leżącej.

Odpowiedniej jakości materac przeciwodleżynowy jest bardzo ważny, gdyż to właśnie dzięki niemu będziemy mieli dużą szansę na to, aby zminimalizować ryzyko pojawienia się na ciele osoby leżącej odleżyn.

Odleżyny są stanem bardzo niebezpiecznym, który w znaczący sposób może zagrażać normalnemu funkcjonowaniu osoby. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest profilaktyka, która obejmuje odpowiednią higienę skóry, częstą zmianę pozycji, masaż, używanie takiego wyposażenia, jak materace przeciwodleżynowe.

Zobacz także: https://somagazyn.pl/jakie-wlasciwosci-ma-dobry-materac/

Jak kupić materac przeciwodleżynowy?

Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, na jakiej zasadzie funkcjonują tego rodzaju materace, gdyż sposób ich działania jest zupełnie różny od materacy tradycyjnych. Dobrej jakości materac przeciwodleżynowy, na pewno kupimy między innymi w profesjonalnych, dobrze wyposażonych sklepach medycznych, jak Ortmed https://www.ortmed.pl/.

To właśnie tam spotkamy się przede wszystkim z odpowiednim doradztwem, z którego będziemy mogli skorzystać. Dzięki temu kupimy dokładnie taki materac, którego potrzebujemy.

Jaki powinien być dobry materac przeciwodleżynowy?

Przede wszystkim warto postawić na taki materac przeciwodleżynowy, który jest nowy, sprawny, bezpieczny i posiada wszystkie niezbędne atesty. Dzięki temu będziemy mieli pewność tego, że jego użytkowanie będzie bezpieczne, a osobie leżącej po prostu nic się nie stanie.

Dodatkowo materac przeciwodleżynowy powinien:

– posiadać cichy, sprawnie działający mechanizm,
– umożliwiać systematyczną zmianę pozycji leżącego,
– wspomagać krążenie krwi,
– pomagać w bezpiecznej regulacji napięcia mięśniowego,
– usprawniać wentylację ciała.

Dobry materac tego rodzaju – w przypadku osób leżących, zdecydowanie sprawi, że opieka będzie łatwiejsza, jak również będziemy mieli szansę na swobodniejszą pielęgnację. Odleżyny są zdecydowanie trudne w leczeniu, wymagają dość sporych nakładów finansowych, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest profilaktyka. Odpowiedni materac, środki do pielęgnacji, jak również zainwestowany czas, są najlepszym rozwiązaniem. 

Kategoria:

Leave a Comment