Implanty zębowe. Czym są i kiedy warto się na nie decydować?

Autor wpisu: Opublikowano:13 lipca, 2022 Komentarze:1
stomatologia

Bardzo dużo osób, zwłaszcza takich, które mają problemy z uzębieniem oraz którym przeszkadza na przykład brak niektórych zębów, decyduje się na to, aby skorzystać z pomocy profesjonalnego dentysty, wykonać diagnostykę, obrać kierunek leczenia, zamówić implanty stomatologiczne. Tego rodzaju implanty są zdecydowanie bardzo dobrymi i trwałymi uzupełnieniami protetycznymi, dzięki którym nasz uśmiech będzie pełniejszy.

Zdecydowanie dbanie o siebie obejmuje wiele aspektów, dzięki którym jesteśmy o wiele bardziej atrakcyjni, zarówno dla siebie, jak również dla innych. Istotnym elementem, który wpływa na poziom naszej atrakcyjności jest oczywiście uśmiech.

Regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym oraz wykonywanie kompleksowych przeglądów stomatologicznych to zdecydowanie dwa optymalne sposoby na to, aby uniknąć dużych ubytków, kamienia nazębnego, chorób dziąseł oraz oczywiście próchnicy, która może doprowadzić do konieczności poddania się leczeniu kanałowemu.

W przypadku, gdy niestety mamy do czynienia z ubytkami w uzębieniu, konieczna będzie współpraca także z doświadczonym protetykiem. Rozwiązaniem mogą okazać się implanty zębowe.

Czym są implanty zębowe?

Wiele osób określa implanty zębowe, jako sztuczne zęby. Jest w tym wiele prawdy i choć nie jest to określenie typowo medyczne, można je stosować, gdyż jest to prawda. Implanty zębowe, które są wszczepiane pacjentowi to specjalnie przygotowane wkłady, które po pierwsze mają zastąpić utracone zęby, po drugie zaś zwiększyć estetykę uśmiechu. Kluczowym ich zadaniem jest także umożliwienie swobodnego jedzenia, rozdrabniania pokarmów.

Implant zębowy składa się z:

  • wkładu korzeniowego, wszczepianego w dziąsło,
  • elementu łączącego,
  • korony zębowej.

Implanty zębowe możemy sobie wszczepić korzystając z usług przychodni stomatologicznej MCS https://mcs-przychodnia.pl/.

Zobacz także: https://pazybezskazy.pl/2022/07/10/co-to-jest-koronka-na-zeby-i-jakie-ma-wlasciwosci/

Kiedy warto wszczepić implanty?

Implanty stomatologiczne zdecydowanie warto wszczepić wtedy, gdy jesteśmy przekonani o tym, że nasz uśmiech jest daleki od doskonałości, jak również posiadamy braki w uzębieniu. Warto pamiętać o tym, że implanty zębowe pozwalają nie tylko na odpowiednie rozdrabnianie jedzenia, które jest podstawą naszego życia, ale również umożliwiają odpowiednie funkcjonowanie żuchwy. Posiadając wszystkie zęby, będziemy mogli szeroko i pewnie się uśmiechać, z drugiej strony zaś nasza żuchwa nie będzie przeciążona i narażona na deformacje, nieprawidłową pracę.

Kategoria: