Urlop w Egipcie – wakacje aktywne czy leniwe?

Autor wpisu: Opublikowano:11 grudnia, 2022 Komentarze:0
wakacje w egipcie

Egipt odwiedzany jest przez turystów przez cały rok ze względu na to, że pogoda w tym regionie zawsze dopisuje. Niektórzy przyjeżdżają tutaj, aby odpocząć i zrelaksować się na pięknych plażach. Inni zaś by nurkować wśród pięknych raf koralowych. A jeszcze inni, aby zwiedzać tutejsze słynne zabytki. Urlop w Egipcie można więc spędzić zarówno aktywnie, jak i leniwie. Na co możemy liczyć, wybierając się w to miejsce na wakacje? Podpowiadamy. 

Urlop w Egipcie leniwe wakacje

Egipt odwiedzany jest przez turystów z całego świata. W region ten przyjeżdżają zarówna rodziny z dziećmi, pary, jak i paczki przyjaciół. Większość tutejszych hoteli dostępnych na przykład na https://www.traveligo.pl/ oferuje lubianą przez wiele osób formułę all inclusive. Wakacje, w ramach których mamy wszystko w cenie, a więc transport, wyżywienie i nocleg, są bardzo wygodne, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, które chcą spędzić leniwy urlop, relaksujące się na plaży czy nad hotelowym basenem i popijając kolorowe drinki. W największych kurortach takich jak Marsa Alam czy Hurghadzie znajdują się hotele ze zjeżdżalniami i aquaparkami, gwarantującymi niezwykłą rozrywkę zarówno dorosłym, jak i dzieciom. 

Zobacz także: Jak zaplanować wakacje w Hiszpanii z dziećmi? – dla mamy i taty (e-baby.pl)

Urlop w Egipcie – aktywny wypoczynek 

Swój urlop w Egipcie spędzają również osoby, które lubią aktywny wypoczynek. Miejsce to jest popularne zwłaszcza wśród miłośników nurkowania, ponieważ przy każdym kurorcie można podziwiać zarówno koralowce, jak i przepiękne kolorowe ryby. Osoby, które chcą zwiedzać podwodny świat Morza Czerwonego, bardzo często wybierają wakacje w Marsa Alam, gdzie przepiękne rafy koralowe zaczynają się już praktycznie przy samym brzegu. To więc idealne miejsce dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem. Znajdują się tu również szkoły nurkowania prowadzone przez specjalistów posiadających odpowiednie doświadczenie i przeszkolenie.  

Bardziej doświadczeni nurkowie z kolei mogą zatrzymać się w Sharm El Sheikh, gdzie mogą podziwiać przepiękne podwodne parki narodowe, pełne ryb i koralowców. Pionowe ściany koralowców sięgają tam nawet kilkaset metrów w głąb morza, dlatego też nurkowanie w tych regionach wymaga pewnych umiejętności. 

Urlop w Egipcie zwiedzanie zabytków 

Wiele osób wakacje w Egipcie spędza w różnorodny sposób, a więc z jednej strony odpoczywa na plażach i kąpie się w krystalicznie czystej wodzie. Z drugiej jednak chce zwiedzić tutejsze zabytki. Najczęściej odwiedzane miejsca w Egipcie to Luksr i Dolina Królów, a także Giza i piramida oraz sfinks. Wiele osób wybiera się tutaj również na rejsy po Nilu, a także wycieczki objazdowe.

 

Kategoria:

Leave a Comment